POZNAJ NAS
MACIEJ LUPA
ADWOKAT
Maciej Lupa – absolwent prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prawa nowych technologii na Państwowej Akademii Nauk, adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Doświadczenie zdobywał w renomowanych kancelariach radcowskich, adwokackich oraz działach prawnych korporacji.
Na swojej drodze zawodowej prowadził sprawy z rozmaitych dziedzin prawa, w tym między innymi z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, międzynarodowego oraz karnego. Swoje prawnicze zainteresowania ogniskuje wokół interdyscyplinarnej obsługi przedsiębiorców, w tym w szczególności przedsiębiorców z branży technologicznej. Problemy powierzane mu przez Klientów korporacyjnych traktuje w sposób holistyczny, z uwzględnieniem przenikania się sfery prywatnej oraz zawodowej. Specjalizuje się między innymi ochronie majątku przedsiębiorców i ich rodzin, windykacji należności trudnych oraz planowaniu działań w sytuacjach kryzysowych. Rozumie, że prowadzenie działalności gospodarczej rzutuje na wszystkie sfery życia przedsiębiorcy i angażuje go we wszystkich gałęziach prawa. Wiedząc, że każda ważna decyzja podjęta w obrocie gospodarczym może mieć swoje skutki na gruncie prawa gospodarczego, cywilnego, administracyjnego, karnego, karnoskarbowego i rodzinnego, przewiduje je i podejmuje kroki, które w sposób wszechstronny zabezpieczają interesy jego Klientów.
Reprezentuje dużych i małych przedsiębiorców na wszystkich etapach ich działalności, od wsparcia w założeniu własnego biznesu, uczestnictwa w jego rozwoju i zabezpieczenia go, aż po likwidację zakończonych przedsięwzięć gospodarczych.
Jest specjalistą prawa nowych technologii. W swojej karierze stworzył, opiniował oraz negocjował setki umów dla podmiotów z branży nowych technologii, w tym w szczególności rynku IT. Prowadzi negocjacje umów międzynarodowych w języku angielskim. Pomaga przedsiębiorcom działającym na arenie międzynarodowej w tworzeniu struktur korporacyjnych zgodnych z prawem, organizacji dobrze funkcjonujących działów prawnych w ich przedsiębiorstwach, usprawnia procesy, tworzy polityki i strategie działania. Dokonuje analizy ryzyka, audytów zgodności z prawem i świadczy usługi z zakresu compliance. Prowadzi szkolenia dla zarządów spółek i ich managementów oraz załóg.
Posiada szeroki kontekst biznesowy, rozumie zasady i potrzeby działalności gospodarczej prowadzonej zarówno na rynku rodzimym, jak i za granicą. Cechuje go umiejętność dostrzegania ryzyka (“seeing around the corner”) i przeciwdziałania jego materializacji, w czym wspiera go bardzo bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów sądowych, zarówno samodzielnie (w Polsce) jak i jako zewnętrzny doradca dla procesów prowadzonych za granicami kraju.
Wspiera podmioty zagraniczne we wchodzeniu na rynek Polski i rozwoju ich struktur na tym niełatwym rynku, pilotuje prawno – gospodarcze aspekty tych inwestycji.
Udziela pomocy prawnej w języku polskim oraz angielskim.
ANDRZEJ KWARCIŃSKI
ADWOKAT
Andrzej Kwarciński – adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywał pod patronatem obecnego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej – adwokata Aleksandra Guta. Wielokrotnie bronił praw i interesów klientów w sprawach: karnych i karnych skarbowych zarówno przed organami ścigania, jak i w postepowaniach sądowych. Doświadczenie z sal sądowych zdobywał również w sprawach z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego, w szczególności w sprawach dotyczących nieruchomości, procesów inwestycyjnych, procesów budowlanych, przy zaangażowaniu zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych.
Adwokat Andrzej Kwarciński ma szeroki wgląd w kwestie dotyczące prawa cywilnego, w tym prawa gospodarczego, a w szczególności prawa spółek oraz procesów inwestycyjnych. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie poza studiami magisterskimi ukończył również studia doktoranckie oraz rozpoczął pracę nad dysertacją doktorską w dziedzinie ekonomii i prawa korporacyjnego. Zainteresowania w dziedzinie prawa gospodarczego skłoniły go również do skupienia się na prawie spółek w ramach rozpraw magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Karola Ruprechta w Heidelbergu w Niemczech, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa (LLM).
Zdobyte doświadczenie sprawiły, że w swoim podejściu Adwokat Andrzej Kwarciński stara się za każdym razem wraz z klientem wypracować najtrafniejszą strategię pomocy i wyszukać metody rozwiązania problemu prawnego takimi metodami i w taki sposób, aby spór sądowy – na ile jest to możliwe i zgodne z interesem klienta – był ostatecznością. Również w procesach karnych zaangażowanie przy reprezentowaniu klienta służy zawsze ustalonej wspólnie i przemyślanej strategii reprezentacji lub obrony. W dbałości o potrzeby i interesy ekonomiczne klienta nie ucieka od metod koncyliacyjnych, co częstokroć decyduje o skuteczności, oszczędności czasu i pieniędzy reprezentowanych osób.
Poza stałą obsługą podmiotów gospodarczych oraz pomocą przy rejestrowaniu, przekształcaniu podmiotów gospodarczych, realizacji procesów inwestycyjnych, reprezentacji stałych klientów, adwokat Kwarciński przychyla się do tradycyjnego ujęcia adwokatury i jej misji. Adwokat Andrzej Kwarciński świadczy pomoc w każdej sprawie – w uzasadnionych przypadkach również pro bono oraz częstokroć jako adwokat z urzędu – traktując wszystkie sprawy z równym zaangażowaniem i oddaniem.
Świadczy pomoc prawną w języku polskim oraz niemieckim.
OSTATNIE WPISY NA BLOGU
Czy za negatywną opinię w internecie można zostać skazanym?
W erze nowoczesnych technologii coraz więcej sfer aktywności ludzkiej przenosi się do cyberprzestrzeni. Handel, który od dłuższego czasu funkcjonuje [...]
Rozwód z kobiecej perspektywy – cz.1
Rozwód z kobiecej perspektywy – cz. 1 Na blogu naszej kancelarii pojawił się już krótki wpis na temat [...]
Uwaga na doręczenia przesyłek sądowych
Dzisiaj krótki wpis - niejako ostrzeżenie dla naszych Klientów oraz pozostałych czytelników bloga. Inspiracją dla niego były sygnały przekazywane [...]
Rozwód z męskiej perspektywy – zagrożenia
Nieczęsto zdarza nam się na kwestie prawne spoglądać z perspektywy płci - większość z nich jest po prostu płciowo [...]